Přivítání zahraničních hostů synodu

30. května 2013

Českobratrská církev evangelická udržuje kontakty s několika desítkami protestantských církví v Evropě i zámoří. Loni jsme přivítali hosty z německy mluvících oblastí, na letošní zasedání synodu byli pozváni hosté, pro něž je společnou řečí angličtina.

Přivítání zahraničních hostů synodu
30. května 2013 - Přivítání zahraničních hostů synodu

Své zástupce vyslala Presbyterní církev v Koreji, Presbyterní církev v USA, Valdenská církev (Itálie), Spojená protestantská církev ve Francii, Skotská církev, Reformovaná církev v Chorvatsku, Reformovaná církev v Maďarsku, Reformovaná církev v Polsku, Evangelická církev augsburského vyznání na Slovensku a Křesťanská reformovaná církev na Slovensku.

Zahraniční hosty přivítal v Praze předseda synodu Jiří Gruber a nastínil hlavní body jednání nadcházejícího synodu. Nejdůležitější jsou dopady přijatého zákona o odluce církví od státu. Očekává se rozhovor nad materiálem strategické komise, která předkládá několik modelů příštího financování života církve tak, aby již příští synod mohl rozhodnout, kterou cestou se církev vydá.

DaZ