Synod pozdravil kardinál Duka

31. května 2013

Dnes odpoledne pozdravil synod Českobratrské církve evangelické kardinál Dominik Duka.

Synod pozdravil kardinál Duka
31. května 2013 - Synod pozdravil kardinál Duka

Z pracovních důvodů se nemohl účastnit slavnostního zahájení synodu při čtvrtečních bohoslužbách, a proto pozdravil synod přímo v průběhu jeho jednání. Jeho návštěva je vyjádřením dobrých partnerských vztahů mezi Českobratrskou církví evangelickou a římskokatolickou církví a projevem ekumenického DSC_1828vztahu mezi oběma církvemi. Kardinál Duka projevil zájem v tomto směru i nadále pokračovat.

"Jsem vděčný Pánu, že jsme nalezli vzájemné porozumění, a podporu a to nejen v cestě materiální a finanční, která do našeho života patří. Věřím, že toto období nám pomohlo, a že jsme si vědomi toho, že je jedna víra a jeden Pán. Věřím, že v dalších letech i když se budeme měnit na různých místech, že budeme i nadále spolupracovat a sdílet společenství," řekl ve svém projevu kardinál Duka.

Na závěr své návštěvy si potřásl rukou s předsedou synodu Jiřím Gruberem a členy synodní rady Českobratrské církve evangelické a rozloučil se se všemi poslanci synodu.

TN/GM