Pozdravy zahraničních hostů

20. května 2016

Synod pozdravil Imrich Lukáč, generálny dozorca (obdoba synodního kurátora) Evangelické církve augsburského vyznání na Slovensku . Na Slovensku zůstaly obě evangelické církve (helvetské a augsburské konfese) nesjednoceny, na rozdíl od Českých zemí, kde roku 1918 vznikla spojením církví těchto dvou konfesí Českobratrská církev evangelická.

Pozdravy zahraničních hostů
20. května 2016 - Pozdravy zahraničních hostů

Jazykově i historicky mají obě sesterské církve k sobě blízko a pětadvacet let po sametové revoluci a více než dvacet let po rozdělení Československa řeší spoustu podobných problémů.

Andrew Prasad ze Spojené reformované církve při svém pozdravu zmínil těsnou spolupráci obou církví. V anglické reformované církvi v nedávné době době pracovali někteří faráři naší církve (Jakub Keller, manželé Horákovi) a navázali tak na kontakty, jež čile kvetly již před válkou. Vzájemně se obě církve inspirují v mnoha oblastech církevního života.

Andrew PrasadAndrew Prasad