3. zasedání 34. synodu Českobratrské církve evangelické

8. května 2017

3. zasedání 34. synodu Českobratrské církve evangelické se koná 18. – 20. května 2017 v Praze. Jednání začnou ve čtvrtek odpoledne v prostorách Autoklubu ČR (Opletalova 29, Praha 1). Slavnostní bohoslužby se uskuteční ve čtvrtek večer v kostele U Klimenta na Novém Městě (Klimentská 18, Praha 1). V pátek a v sobotu budou jednání pokračovat opět v Autoklubu ČR. Jednání jsou až na výjimky veřejně přístupná.

3. zasedání 34. synodu Českobratrské církve evangelické
8. května 2017 - 3. zasedání 34. synodu Českobratrské církve evangelické

Synod je nejvyšší zákonodárné a řídící shromáždění (parlament) ČCE. Schází se jednou ročně. Skládá se ze 74 volených poslanců z jednotlivých seniorátů a Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Kromě toho synod na každé zasedání povolává poradce, kterými jsou většinou odborníci na určité oblasti církevní práce, zaměstnanci církevního ústředí nebo bývalí členové vedení církve.