Bylo zahájeno jednání synodu ČCE

18. května 2017

Dnes, 18. května 2017 začalo třídenní jednání synodu Českobratrské církve evangelické. V odpoledním jednání projednal synod procedurální záležitosti a  zvolil členy a náhradníky do různých grémií a vyslechl zprávy z různých oblastí života církve a rozpravy k předloženým zprávám.

Bylo zahájeno jednání synodu ČCE
18. května 2017 - Bylo zahájeno jednání synodu ČCE

Jednání bude pokračovat večer bohoslužbami s večeří Páně v pražském kostele u Klimenta, při nichž bude kázat farář a člen předsednictva synodu Miroslav Pfann. V rámci bohoslužeb budou představeni nově ordinovaní kazatelé od minulého synodu a nový vedoucí tajemník Ústřední církevní kanceláře, slib složí nový ředitel Diakonie a členové správní rady Diakonie, bude vyslán nový učitel do služby učitele teologie na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Poslance synodu pozdraví zástupci domácí i zahraniční ekumény.